גם אמנים יוצרים צריכים להתפרנס

TL;DR: לא כל האמנים חייבים להיות אנשי מכירות. אבל כל האמנים היוצרים הם המותגים של עצמם ולכן צריכים "לבשל" את המכירה ולעזור בשיווק היצירות שלהם.

בקפה של אחר הצהרים סיפרה לי חברה על המורה שלה בחוג קרמיקה שעלתה ארצה לפני כמה שנים מארה"ב. למרות שהיא לומדת אצלה כבר תקופה, רק לאחרונה גילתה שבעבר היתה אומנית מוכרת שהתפרנסה ממכירת יצירות ואילו עכשיו בארץ היא מתקשה למצוא קונים.

תהינו יחד מה הסיבה שאותה מורה מוכשרת שכבר יש לה קבלות, תרתי משמע – לא מצליחה לבסס עצמה כאומנית בארץ.

הסיפור הזה הביא אותי לכתוב על הסיבות מדוע אומנים יוצרים או כל בעל מלאכה אחר צריכים, גם הם, למתג את עצמם ברשת.

כמה פעמים שמעתם על מונדריאן ??? כמה מכם מזהים את הריבועים שלו? אבל כמה מכם מכירים את הזרם הניאו פלאסטיציסטי??? או את ההשפעות שלו על האדריכלות המודרנית ??? אני סבורה שברוב המקרים כשקונים יצירה קונים לא רק אותה אלא את כל מה שהאומן מייצג ואת הרוח שהוא מביא איתו.

נקודה זו מתחברת לצורך של הקהל להכיר ולשמוע את הסיפור האישי שלכם. לא, אני לא מתכוונת רק לעמוד אודות באתר שיציין עובדות ושנים: איפה למדתם, עם מי הצגתם ואיפה עבדתם. אני מדברת על כתיבת חזון ותוכן מאחורי היצירות שלכם. באמת לאפשר לעולם להכיר ולדעת מי אתם ומה מניע אתכם.

בין אם אתם מציירים, מפסלים, צורפים או עוסקים בכל יצירה אחרת, אתם אמנים יוצרים ומשכך אתם כבר מותג אישי. אתם מוכרים לא רק את היצירה עצמה אלא את המכלול, את הערכים והרוח שאתם כאמנים מייצגים.

לא כולנו התברכנו בכישורים הנדרשים מאיש מכירות. לפעמים כדי לבצע מכירה צריך אדם שלישי שיסייע. מאידך מכירות זה לא מיתוג!!!! בידיים שלכם הכח "לבשל" את המכירה ולעזור בשיווק היצירות שלכם.

אנחנו יכולים לבסס מודעות למותג האישי שלנו (שישמעו עלינו) לאתר את קהל המטרה (הקהל אליו אנחנו רוצים להגיע – ורצוי שיתחבר ליצירה שלנו) ולדבר אליו בשפתו.

אם למשל אנו עוסקים בעיצוב תכשיטים. נניח שהגדרנו שהשוק שלנו הוא נשי בעיקרו. המקום הנכון ברשת לשווק מוצר נשי ויזואלי הוא Pinterest. זה לא פוטר אותנו מבניית אתר או כתיבת בלוג או פעילות ברשתות חברתיות אחרות (הכל כמובן בכפוף להגדרת המטרות התקשורתיות).. אבל זהו מנוע להזרמת תנועה לאתר מרשת חברתית שרוב המשתמשות בה הן נשים.

אם נסיר ידינו מניהול המותג האישי שלנו, השוק יעצב אותו עבורנו. תכתיב קשה במיוחד עבור אמנים שמביעים ומכניסים משהו מעצמם ואומרים משהו אישי ביצירה שלהם. אז למה אתם מחכים ? תגבשו תוכנית פעולה ותעצבו את המותג שלכם בעצמכם.

אמנים הם המותגים של עצמם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים