מאחורי כל סטארט אפ מצליח עומד יזם מוצלח

 TL;DR אם סטארט אפ (חברה) זה אנשים, אז המותג שלו נבנה גם על המותג האישי של היזמים ושל העומדים בראשו.

אולי זה המינוי של קרנית פלוג לנגידה או סתם העיסוק במינוי נשים שהחזירו אותי לחשוב על מינוייה של מאריסה מאייר למנכ"לית Yahoo בנסיון להבין מה היה שם ב Yahoo? אפשר להסכים שבזמן המינוי המותג Yahoo היה בקרשים. אין ספק שמינויה של מאיירס, שהשתייכה ל20 העובדים הראשונים בחברת Google (אגב אישה יחידה), מהנדסת ומותג בפני עצמה היווה נקודת מפנה בחיי המותג Yahoo.

עכשיו תשאלו, מה לכם ולזה ??? מה הקשר בין תאגידי ענק, מותגים אישיים, סטארטאפים ויזמים בראשית הדרך.

במה משקיעות קרנות? עם מי נסגרות עסקאות? בעצם ממה מורכבות חברות אפילו תאגידי ענק?

א נ ש י ם ! ! !

לכאורה קרנות משקיעות בחברות, רעיון ומוצר. אז קיבלתם הזדמנות ויש לכם 45 דק' להרשים את ה VC. מה תעשו? תשייפו את המצגת, תחדדו את המסר השיווקי ותשננו את המודל העסקי. אז יופי לכם, עברתם את הפגישה הראשונה וזכיתם בעוד אחת . ועכשיו (אם זה לא קרה כבר בפגישה הראשונה) מעניין את השותפים ב VC מי הצוות??? זוכרים, אמרתי קודם חברה = אנשים.

יש מי שיגידו שליזם תמיד אין זמן. מפתחים מוצר, מגייסים עובדים, מחפשים מימון ואת הזמן שנותר משקיעים במיתוג המוצר או החברה.  אז למה יזמים צריכים להשקיע גם במיתוג אישי?

מעבר לתועלות האישיות של נאטוורקינג, מודעות, מיצוב מקצועי, המיזם הבא, העסקה הבאה והמשרה הבאה יש תועלת לסטארט אפ.

הרי אם חברה זה אנשים, אז המותג שלה נבנה על המותג האישי של הצוות שלה ושל העומדים בראשה (במיוחד כשזה סטארט אפ של יזם או שניים ורעיון). אין ספק שהענקית yahoo הרוויחה מהמותג האישי החזק של מאיירס. גם חברות סטארטאפ יכולות להרוויח מעובדת היותם של היזמים מוכרים בסצנה. מיתוג אישי הוא כלי עבודה חברתי שמייצר הזדמנויות ובכך מקל ומסייע ליזמים במיתוג הסטארט אפ הנוכחי כמו גם במיתוג הרעיון הבא.

איזה הזדמנויות?

חידוד המסר המקצועי מנגיש אותי לאנשים שעוסקים בתחום המקצועי שלי. מחזק את המודעות למומחיות שלי. הזמנות לכנסים, הרצאות, אירועים וחיבור לאנשים הנכונים. מכאן הדרך נפתחת ליצירת הזדמנויות חדשות.

hands 1

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים