3, 4 ולעבודה…הזדמנויות עסקיות ואתגרים מקצועיים שיבואו!

TL;DR: הזדמנויות עסקיות, משרות ואתגרים מקצועיים חדשים מתחילים במתוג אישי בweb. טיפים וטריקים איך להתחיל את הדבר הבא.

אז זהו, נגמר פרק ואתם עומדים לפני אתגר מקצועי חדש או מחפשים הזדמנות עסקית חדשה. בפוסט הזה תקבלו זווית ראייה שונה ועצות מעשיות איך מתכננים את האתגר המקצועי הבא ברשת.

חלק משמעותי מהמתוג האישי שלכם הוא הסיפור שלכם. אז מה זה בעצם אותו סיפור? זה לא רק עובדות, מקומות ותאריכים זה גם במה הצטיידתם בכל שלב בחיים או מה אספתם בכל תחנה מקצועית בדרך.

אם נדע לספר לעצמנו את הסיפור נוכל לכתוב קורות חיים חדשים. קורות חיים שיספרו לקורא מי אנחנו ולא רק מה עשינו. זה יקל עלינו למצוא את הבידול ולייצר מסר שיווקי קליט.

לא משנה מהו הכלי אותו נבחר, כל כלי בו נשתמש צריך להעביר ויזואלית מסר דומה (צבע, פונט וכו'). כרטיס ביקור (לשימוש ב Meetup), פרופיל ברשת חברתית, בלוג מקצועי וגם תמונת הפרופיל. אלה הכלים הבסיסיים הנדרשים בחיפוש אחרי האתגר המקצועי הבא.

פרופיל LinkedIn  – ראשית, נאמר את המובן מאליו – יש לעדכן את קורות החיים. LinkedIn מחדשת כל הזמן ומאפשרת להוסיף אלמנטים ויזואליים (לוגו, סרטונים וכו') כדי להדגיש את הייחודי שבנו. את ה – Summery נקדיש כדי לספר את הסיפור שלנו ולא רק לעדכן עובדות.

קיימת חשיבות רבה לשורת ה Professional Headline שרובנו נוטים לכתוב בה את תיאור התפקיד שלנו. לטעמי, זהו המקום שבו אמור להופיע המסר השיווקי האישי. לדוגמא : אורי (למען הגילוי הנאות – האיש שאיתי ושפן הניסיונות  שלי) מכהן כ VP Product Management ב SQream שהיא חברה המפתחת בסיס נתונים אנליטי ל Big Data. לכאורה שורת תפקיד מכובדת אבל הניסיון מלמד ש “I Know what to do with Big Data” יוצר גלים גבוהים יותר!

בלוג מקצועי – אם תסתכלו אל האופק תמצאו חשיבות, גם אם אתם שכירים, בשימוש בכלי זה לביסוס מעמדכם המקצועי. נכון, כתיבת בלוג מקצועי היא צרכן זמן לא מבוטל אך יש בה תועלת שונות. הנחת היסוד היא שיכולתנו לחלוק מידע מקצועי ללא תמורה משדרת בטחון עצמי, מקצועיות וחדשנות. יצור תוכן איכותי הוא מנוע משמעותי לקידום האישי שלכם ברשת ויצירת קשרים חדשים, כמו גם במה לכישורים הבינאישיים שלכם.

Meetup – זוהי נקודת מפגש בין העולם הוירטואלי והעולם הפיזי. זוהי פלטפורמה בינ"ל שבארץ עושים בה שימוש בעיקר בתחומים טכנולוגיים. אז יאללה, בואו נלמד דברים חדשים, נכיר אנשים חדשים, נשווק את עצמנו ונחלק הרבה כרטיסים …. הזדמנויות עסקיות לא מתרחשות מעצמן – אנחנו מייצרים אותן.

3, 4 ... לאתגר המקצועי הבא!
3, 4 … לאתגר המקצועי הבא!

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים