מה זה בכלל מיתוג אישי ברשת (Personal e-Branding) ומי צריך את זה ?

המונח בעברית הוא מיתוג אישי באינטרנט (ביננו קצת מפספס את המטרה – אבל לזה נקדיש פוסט אחר). אני מאמינה שכל אדם הוא הנכס הכי גדול שיש לעצמו.

 טום פטרס :

“Personal branding is about unearthing what is true and unique about you and letting everyone know about it. As a brand, you are your own free agent”

"מיתוג אישי חושף מה אמיתי ומיוחד בך ומאפשר לכולם לדעת זאת. כמותג אתה סוכן עצמאי של עצמך" או במילים אחרות  הכח בידייך לעצב את המותג שבך.

 

קצת אקדמיה …..

מהו brand? או בעברית מותג = מוצר + תג

"Brand is the "name, term, design, symbol, or any other feature that identifies one seller's good or service as distinct from those of other sellers."[1] Initially,Branding was adopted to differentiate one person's cattle from another's by means of a distinctive symbol burned into the animal's skin with a hot iron stamp, and was subsequently used in businessmarketing and advertising. A modern example of a brand is Coca Cola which belongs to the Coca-Cola Company. A brand is the most valuable fixed asset of a Corporation."

(מתוך ויקיפדיה) http://en.wikipedia.org/wiki/Brand

מקורה של המילה הוא במילה burn – כך מסמנים פרות. מתוך זה נשאב המושג אל עולם השיווק ומתייחס בעיקר למוצרים. עם הזמן התרחב המושג לתחומים נוספים בחיינו ועבר סוג של האנשה.

היום, אנחנו כבר יודעים שמיתוג זה לא רק לוגו, צבע ופונט אלא זה גם מסר, ערכים, שפה ותוכן. 

מהו personal branding?

"Personal branding is, for some people, a description of the process whereby people and their careers are marked as brands.[1] It has been noted that while previous self-help management techniques were about self-improvement, the personal branding concept suggests instead that success comes from self-packaging.[1] Further defined as the creation of an asset that pertains to a particular person or individual; this includes but is not limited to the bodyclothingappearance and knowledge contained within, leading to an indelible impression that is uniquely distinguishable "

 (מתוך ויקיפדיה) http://en.wikipedia.org/wiki/Personal_branding

 אנחנו מקשרים את המושג מיתוג בעיקר למוצרים, חברות ושירותים, אך גם אנשים הם מותגים. היום כל אדם, ללא קשר לתחום עיסוקו המקצועי, צריך לתת את הדעת איך נראית הדמות הוירטואלית שלו ועל אחת כמה וכמהה אם אותו אדם הוא גם העסק שלו.

היום, בידיו של כל אדם הכח לקבוע ולייצר אני וירטואלי חי ברשת. יש לנו את הכלים להעביר כל מסר ו/או רעיון שנרצה. אין צורך כמו בעבר להידרש למשרד פרסום, יחצ"נים, עורכי עיתונים ותוכניות טלוויזיה כדי לייצרר תדמית ציבורית או להעביר רעיון.

e branding – מיועד בעצם לכל מי שעוד לא פגשתם, ללקוח הבא של העסק שלכם, למעסיק הבא שלכם, ואפילו לדייט שטרם הכרתם.

אז מי בעצם צריך את זה?

  • העסק שלכם זה אתם – אסטרטגיית שיווק ומיתוג באמצעות הרשת עורכי דין, פסיכולוגים, מטפלים, ארכיטקטים, מעצבים מחפשים לבנות מותג, למצוא את הבידול של העסק שלכם, להרחיב את קהל הלקוחות
  • מיצוב הקריירה שלכם – גם שכירים צריכים מיתוג גם כשאתם לא בין עבודות.

"מאז הפכו הרשתות החברתיות לחלק אינטגרלי מהחיים, נוהגים מעסיקים דבר שבשגרה לבדוק               פרופילים של מועמדים בפייסבוק ובטוויטר" מתוך " רוצים להתקבל לעבודה? תנו את הסיסמה לפייסבוק" 25.3.12

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3565850,00.html

  • מנכ"לים / יזמים / שכירים....יש לכם רעיון עסקי, חברתי או כל מסר אישי אחר שאתם רוצים לקדם. אתם רוצים לבלוט בשוק תחרותי.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים